Ha nem akarsz lemaradni:

Értesülj a legfrissebb történetekről első kézből ott, ahol akarod!

BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
Legfrissebb történetek:
Tavaly megtörtént lánybúcsú ami életem legextrémebb orgiájává vált.<br /> Néhany helyen kiszínezve,...
Sokáig szótlanul mentünk, miközben a kamion falta a kilométereket. Addi provákáltam egy isőután,...
A fekete hosszú hajú nő felrakott egy fekete kávét és leült a konyhaasztal mellé. Az űrhajó...
Egy fiatal lány, aki keresi mitől lesz igazán jó neki.
A világ titkai sokszor sötétben rejtőznek, és a legnagyobb titok, amit az emberiség valaha...
Friss hozzászólások
2025-08-14 15:06
HentaiG: Akkor a továbbiakban messze ke...
2025-08-11 19:31
laci78: inkább Zuzu Petals-os, mint jó...
2025-08-10 08:54
HentaiG: Sajnálhatod, a maradék két har...
2025-08-09 12:12
laci78: nem, nem olvastam el, a harmad...
2025-08-09 08:43
Legnépszerűbb írások:
pff
Barbara, Kedves!<br /> A villamoson láttam meg a nevetésedet, mintha csak Te lennél, akkor...
Legnépszerűbb szerzők:

SZÜLETÉSNAPUNKRA

SZÜLETÉSNAPUNKRA

1., Mint egykor régen Ábrahám,
Egy csillagfényes éjszakán,
Kezdtem számolni csillagot,
Gyémántfényük rám ragyogott.

2., A szikrázó fényözön,
Kápráztat már, hogy könnyem jön,
Balga vagy! Ez lehetetlen!
Megmérni, mi mérhetetlen?

3., Parányi vagy, s elméd is az,
De ne félj, ha szíved igaz.
"Ábrahám hitt, s megigazult",
Higgyél te is, mert nyitva az út!

4., Megszületett a Reménység,
Melyre várt az emberiség.
Fényes csillag gyúlt az égen,
Betlehemi sötét éjben.

5., Mint Nóénál a szivárvány,
Ragyogott az ég boltján,
E csillagfény is üzenet,
Azt jelenti : az Úr szeret.

6., Ragyog Efrata csillaga,
Fényénél pólyáz Mária,
Karjában drága kisfia,
Dávid sarja, az Ég Ura.

7., Megszületett, s emberré lett,
Az élő, égő nagy Szeretet.
Bűn szolgái, örvendjetek,
Halálából lesz éltetek!

8., Ünnepeljünk és vígadjunk!
Értünk jött el drága Urunk.
Hozsánna Dávid Fiának,
Jézusnak, a Messiásnak!

9., Bűnös ember ne rettegj már!
Szabad az út, Urad rád vár.
Bűnöd ára kifizetve,
"Gonoszságod befedezve."

10., Gyermek születik majd nekünk."
"S megadatott", ünnepeljünk!
Vígan legyen szegény, gazdag,
Mindünké e SZÜLETÉSNAP!

(1992. karácsony)
Hasonló versek
3309
Ha van lelked a szakításhoz,
ha van erőd a feledéshez:
szakíts, feledj!

2837
Egy szót se szólt ő,
csak kérdő testével közeledett,
mert nem tudta, hogy olyan kérdés a vágy,
melyre válasz soha sincsen,
lomb, amelynek ága nincsen,
föld, amelynek...
Hozzászólások
További hozzászólások »
vkivhol ·
Szép. Érdekes, hogy semmilyen reakciót nem váltott ki ez a versed, kedves Valka, vagy nem mernek reagálni rá. Én nem vagyok egy Bibliaforgató típus, de nagyon tetszett, és engedd meg, hogy gratuláljak. Jó lehet hinni valamiben/valakiben ilyen őszintén. Tudod, itt sok hozzászólás már-már csöpög, annyira nyálasan éljenzik a színvonalon aluli verseket, miközben a műszeretet, az érdekbarátságok miatt, a hozzászólások többségénél elfog az undor. ( Vannak kivételek, szerencsére.) Lehet, ez a hozzászólás egy kicsit agresszív volt, de ez a véleményem, bocsáss meg, hogy pont itt, a versed hozzászólásában írom ezt. További sok sikert, én személy szerint várom a további írásaidat.
vkivhol

carie7 ·
A téma nagyon szép, három héttel ezelőtt még aktuális is volt. Nem kell mindjárt a torkunknak ugrani, mert nem reagálunk le rögtön egy verset. Nekem pölö többször kell elolvasnom, ha írni is óhajtok mellé. Vaktában nem firkálgatok. Pontozni meg pláne. Most pontoztam és vállalom, hogy a 10-est én rövidítettem meg. A forma tetszik, a ritmus és a rímek nem mindenhol. Nem tudom hányadik versed, nem néztem meg van-e még másik, de ezen javítottam volna még. Tudom, sokan azt mondják, hogy nem nyúlnak az eredetihez, mert a hangulata elvész, de ez olyan vers, amit érdemes lenne kidolgozni tökéletesre. Remélem nem bántottalak meg vele, nem volt szándékomban.

Inopier(Tatyi) ·
Igazából a stílus és a megfogalmazás szép és nem is érthetetlen, mégis valami arra utal, hogy elkapkodott munka, csak írni akart az alkotó és nem vitte bele magát, bár ez önmagában még nem is lenne "baj", ha úgy írta volna, hogy valamit fent hagy mintegy lebegni az olvasó számára. Nincs a versben semmi olyan ami kiragadja a többi hasonló témájú "biblai ihletésű" vers tömbjéből. Csatlakoznom kell sajnos cariehez, mert én sem látom benne azt amitől egyéni lenne. Lehet bennem van a hiba, de egyszerűen nem megy. Nézd meg Adynak a karácsonyi énekét, na az kitűnik és nem azért, mert ő Ady, hanem azért, mert 1belevitte magát; 2stílusa és érzéke van, megragadja az olvasót. Nagyon sajnálom, de ezt le kellett írni, pedig negatív kritikákat nem nagyon szoktam írni, most mégis megtettem, bocsi.

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha nem akarsz lemaradni: