Ha nem akarsz lemaradni:

Értesülj a legfrissebb történetekről első kézből ott, ahol akarod!

BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
Legfrissebb történetek:
Egy fiatal férfi randevúra hívja az ismert színésznőt.
Ebben a rövid történetben egy idős bácsi jelenik meg a kertvárosi kis kocsma ajtajában kutyájával....
Édesanyja és unokabátyja szexualitásának egy kislányra gyakorolt hatása.
VR
Egy tanárnő igyekszik meggyőzni tanítványát, végül saját csapdájába esik.
A helyszín Argentína.Miguel és párja Sofia életük versenyére készülnek.Vajon győzelmet vagy...
Friss hozzászólások
kivancsigi13: Nagyon megfogott, mint oly sok...
2024-11-22 21:03
VR
kivancsigi13: Nagyon megfogott, mint oly sok...
2024-11-22 21:02
VR
mozgi: Szuper volt!
2024-11-22 18:40
Thorodin: Na ez piszok jó volt!
2024-11-21 04:20
Gábor Szilágyi: Folytasd!
2024-11-20 16:53
Legnépszerűbb írások:
pff
Barbara, Kedves!<br /> A villamoson láttam meg a nevetésedet, mintha csak Te lennél, akkor...
Legnépszerűbb szerzők:

Reszkess Amerika!

Térdre Amerika!
1.
Sötét felhők gyülekeztek a kocsmák világának egén. Egymás után húzták le a redőnyöket, szegezték be az ívók ajtajait. Megjelent a rendelet: minden szeszt egy cseppig be kell szolgáltatni az államnak, le kell adni a törkölyt, tilos a csiger készítése. Vámkommandók járják a falvakat, eldugott tanyákat, s fegyveres csapásmérő osztagokkal, szesz-szimat kutyákkal kutatják fel a szalmából, műtrágyából, csigerből, cukorcefréből kutyuló szeszfőzdéket, hogy aztán kéz- és lábbilincsben hurcolják el a zugpálinka-főzőket.

De, mire ez a nagy szigorúság? Hát, ez nem más, mint már annyiszor, most is hatóságok buzgómócsingoskodása. Az olajkutak kiapadásával egyidejűleg olyan magasra csaptak az olajárak, hogy más megoldást kellett találni az üzemanyag beszerzésére. És ekkor jött a nagy ötlet. Biodízellel kell ezentúl fűteni a kazánokat, járatni a gépjárműveket. Így aztán a kocsmákban betiltották a szeszesital kimérést és csak kólát, üdítő italokat, nyalókát, Hamburgert és Hot Dogot lehet felszolgálni. Tetszik, nem tetszik, ez van. Mit lehet itt tenni: sírva vigad a magyar!

Az Egyujjasban átalakult az élet. A teremben fiatal lézengő semmibe meredő tekintetű jampecek és huligánok múlatják az időt, egy-egy kólával a kezükben és réveteg tekintettel bámulják a falon mászó döglegyeket. Közben vad gépzene őrjítő zakatolására táncot mímelő akrobatikus ugrabugrákkal, összeakasztott lábakkal, dülöngélve csápolnak.

Szemük a messzi távol homályába mered, és már-már megüvegesesedett, réveteg tekintettel kutatják a semmit. Időnként egy-két fehér tablettát pottyantanak a pohár kólájukba, és lehajtva azt kipirult arccal, botladozó nyelvvel extázisba jönnek. Igen, a leleményes magyar ifjak a szükségből erényt csináltak: szeszmentesen káfolnak be az üdítőbe pottyantott Extasi, Amfetamin és egyéb kábító tablettáktól. A vehemensebbek vadkender-szivarkát, marihuánás cigarettát szíva bámulnak maguk elé, és időnként kéjes nyálas nyelves csókot váltanak egymással. Fiúk lányoknak, lányok lányoknak, fiúk fiúknak dugják le nyelvüket torkig a másik szájába, nyelvük hegyén fehér port, mint méhecskék a nektárt csepegtetve a másik mohó ajkai közé.

Nyíltan taperolják egymást, tűzik felajzott bíborfurulyájukra a másik, vagy saját nemük alsó fertályát, elől hátul, az éppen kitapogatható lyukon behatolván, hogy aztán kéjmámorba forrva össze az ősrobbanásszerű ejakulátumbombával elégítsék ki egymást.Irma elborzadva hányja a kereszteket és áthelyezésének a gondolatával, foglalkozik. Nincs ő ilyesmihez szokva, Csak szolidabb volt az, amikor a kuncsaftok szépen, fokozatosan rúgtak be a bundapálinkára ivott sörtől, bortól…

De hát milyen a magyar? Leleményes. Az Egyujjas nyilvános WC-jének támfalán egy tapétaajtó elfordításával lépcsősoron lehet lebotorkálni a Lófingatóba. Ugyanis, hála Tóni kapcsolatainak, az akasztói Böszme Bálint titkos zugfőzdéjéből hektószámra szállítja a szalmából és műtrágyából erjesztett csigert, és az abból főzött pálinkát. Így aztán a törzsközönség akasztói csiger és lófingató mellett múlatja az időt. A büdösségtől és a füsttől most is vágni lehet a füstöt. Irma pedig le-fel ingázik a két ivó között, amíg visszeres lábai fel nem mondják a szolgálatot. Lenn pedig zajlik az élet.
–Négy lófingató és négy csiger rendel! – emeli égnek hüvelykujját Primőr, és Irma máris térül fordul és sietve jő, tálcán egyensúlyozva az italokat. Szépen kirakja a vendégek elé, és konyharuháját a szoknyakorcába gyűrve értelmes ló-szemeit a társaságra düllesztve várja a további rendeléseket.

–Két zúzapörkölt, egy zóna, egy babgulyás rendel! – hangzik az asztalnál ülők szájából és a továbbiakat csigerbe fojtják, mohón nyeldekelve a Lófingatóra lehajtott akasztói nedűt.
–Gyerekek, szar van a káposztában! – emelkedik szólásra Csócsa. – Olvasom a Helyi Mocsárban, hogy a búzaégető Karsait és a Torgyánt meg akarja lincselni a felbőszült tömeg. Fáklyás-felvonulást terveznek az Országház elé, aztán ott egy nagy máglyát akarnak rakni kukoricaszárból, biodízellel lelocsolni, ezeket meg keresztre feszíteni, és alájuk gyújtani. Na, erre varrjatok gombot!
–Hun' hallottál te ilyen marhaságot – mereszti ki bögre nagyságúra guvadt szemeit Kottafejű.
–Hun-e, hát a helyi TV-ből, rádióból – segítette ki cimboráját Szakáll Lajos, hozzátéve magyarázólag – a helyi kurírban is lehetett olvasni.
–Ne dőljetek be, kacsa az egész! – ellenkezik Lófej, de közbevágnak innen is, onnan is – láttuk a Napkeltében reggel a tv-ben, ott is erről folyt a duma. Lehet benne valami, ha jól megkapirgáljuk…

–Fiúk, nem eszik olyan forrón a kását – veti közbe a tanár úr – mert, hát miről is van szó tulajdonképpen?
–Arról, hogy hat lófingató, két zóna, hat korsó csiger rendel – int Irmának Tóni, és feszülten várja a magyarázatot: mit miért és miként tesz vagy nem, tesz a barkácskormány?
–Na, mint tudjátok, ahogy közeledett az olajhiány napja, úgy inogott a miniszterek bársonyszéke. A terményfelesleget meg el kezdte a Karsai égetni… a felháborodás az egekig csapott. És ekkor jött a Torgyán, ez a minden hájjal megkent ravaszdi sztárügyvéd, vidékfejlesztési és mezőgazdasági miniszter: a nagy kombinátor. Kiagyalta, hogy elő kell venni a háborús időkre letárolt, lezsírozott, kimustrál gőzmozdonyokat. Víz van, búza, kukorica van. Olaj nincs. Fűtsék a mozdonyokat gabonával…
–Eddig rendben is volnánk – vetették közbe innen-onnan – de ez az átok ördög kombinátor nem állt meg itt! Kitanálta’ a biodiselt! Úgy ám: a szánktól vonja el az éltető szeszt! Arcátlanság, ez aztán vért kíván! Na, ezért megyünk a parlament elé: minisztereket égetni!
A tanár úr fészkelődött hokedlijén, majd oktatólag közbeszólt.
–De fiúk azzal, hogy egy-két embert beáldozunk, a szesztilalom még nem szűnik meg: kell a járművekbe a fűtőanyag!
–Fűtsenek vízzel! – bőgött bele a vitába a kazánkovács és busa fejére öntötte a korsóban maradt csigert, majd kockás zsebkendőjével törölgetni kezdte izzadt homlokát.
–Hja, szegény ember vízzel főz! – vetette közbe Tóni és sejtelmesen elmosolyodott.
–Tonca, te tudsz valamit! A fene azt a csavaros eszedet, csak nem hogy kiötlöttél már megint valamit? – faggatták Tónit, az meg szép borjú nagyságú, köcsög szemeit rajtuk legeltetve, rövid hatásszünetet tartva, üres poharát forgatva szóra emelkedett.
–Irmuska drága, még egy kört! – aztán, amint megérkeztek az italok, lófingatóval teli kupicáját lila ajkaihoz emelte, és egyhajtókára kiitta tartalmát. A többiek is így tettek, majd néma, kérdő tekintettel meredtek rá.

–Tonyó, te krucifixes vagabundus, te furmányos mozdonyvezető, te tudsz valamit! – szegezték neki innen is onnan is másodjára is a kérdést. Most már aztán ki kellett teríteni a lapokat, és színt kellett vallani.
–Gyerekek, ha nincs ló, akkor a szamár is jó! Nincs benzin? Van víz! Vízzel kell hajtani az autókat! Ilyen egyszerű az egész!
–Azannyát'! Hogy ez eddig nem jutott eszünkbe! – dörgölte hatalmas ökleivel kigúvadt szemeit Lófej.
–Na, aztán, hogy gondolod, a gőzautót mán rég feltanálták’, meg a gőzhengert is, a gőzeke is leszerepelt, a gőzmozdonyokat is, Múzeumba küldték, mit akarsz te az atomkorszakban a gőzgépekkel?
–Én-e, semmit. Én sima vízzel hajtom a szerkentyűket! Ez csupáncsak szolidaritásból találtam ki a szesztestvérek megsegítésére.
–Igaza van! – kiáltották hevesen innen is onnan is – Isten ellen való vétek a drága szeszt a gépjárművekbe tőteni'! Elvonni az emberiség elől a gyönyör és kéjmámor forrását…
–Nyúlj magadhoz pajtás! – rikkantotta oda a másik asztalnál fülelő Répa Marcsa.
– ugd fel magadnak! – intették le, és folytatták az eszme-cserét.
–Aztán mi az a hétpecsétes titok, he? – faggatták Tónit, de a magyarázatra már nem maradt idő. Hirtelen kivágódott a pinceajtó és két marcona kormányőr jelent meg az ajtónyílásban. Leviharzottak a pincébe, Tónink hóna alá nyúltak és már vitték is fel. Bedobták a nagy fekete autóba és meg sem álltak vele a parlamentig. Ezek szerint már oda, fentre is eljuthatott a vízautó híre. Hiába, Magyarország a nagy kiszivárogtatások hazája, egyenesen pletyka nagyhatalom a térségben.
2.
Úgy repítette Tónit a gyorslift le a Parlament alagsorában lévő kazamatába, mint egy griffmadár. Leérve egyenesen a titkosszolgálati főnök atom-biztos irodájába kísérték. Maga, a titokminiszter fogadta. Hagyta, hogy sapkáját gyűrögetve ácsorogjon előtte, majd felállva öblös karosszékéből, szembenézett Tónival.
–Szóval, maga az a híres?
–Csiger Antal lennék szolgálatára, nyugdíjas mozdonyvezető.
–Hallottunk magáról egy s mást. Mindenféle kósza híreket fújt felénk a szél. Na, ki vele, mit talált maga fel?
–Vízzel hajtott automobilt, ha erre tetszenek gondolni – válaszolt halálos nyugalommal Tóni, mert úgy gondolta, hogy ha ez akkora bűn, akkor most itten nincsen kecmec, meg kell halnia. Ha meg nem, az már csupa szerencse.
–Aztán, működőképes ez az izé?
–Már, miért ne lenne az, nagy jó uram? – kérdezett vissza Tóni, egyik lábáról a másikra állva.
–Meg tudná nekünk mutatni? Esetleg a szakértőink bevizsgálhatnák? – fogta újfent vallatóra a nagyhatalmú titoknok.

–Állok rendelkezésükre a hatalom urainak. Éppen erre várok már évek óta, hogy felfigyeljenek rám. Tíz éve rohad a Szabadalmi Hivatalban a bejelentésem… elfektették kérem. Félnek tőle, mint a tűztől. Kétszer utasították el azzal, hogy nem reprodukálható. Szerintem ki sem próbálták.. valakiknek nagyon a begyükben lehetek.
A titoknok nagy szemeket meresztett, s szárnysegédjének csengetve, azonnal maga elé rendelte a Szabadalmi Hivatal elnökét az össze dokumentummal.
Percek alatt becipelték a megrémült főnököt az összes irattal egyetemben, merthogy már jó előre begyűjtötték, csak a parancs-szóra vártak, hogy előállíthassák.
–Na, Köbölkúty úr, hogy állunk ezzel,a szabadalommal? Miért nem kapott ez még nemzetközi védelmet, patentet? Mit totojáznak maguk egy ilyen világraszóló szabadalmi bejelentéssel?
A megszeppent Köbölkúty csak dadogott.
–Na, de Titokváry tábornok úr, éppen fentről kaptuk anno, valamikor a parancsot, hogy fektessük az ügyet.
–Fektessék, maga címeres ökör, lecsukatom az egész szabotőr bandájával egyetemben! Mi a helyzet, jó vagy nem, életképes vagy döglött ez a szabadalom? Na, kivele, vagy behívjam a körömtépő, tökcsavaró pribékeket? – A vért izzadó főnök csak dadogott, hebegett.
–Már amennyit én tudok az ügyről a szakreferensek, szakértők szerint nem lehet reprodukálni a szerkezetet.

–Hogy nem-e? Mennyi pénzt kaptak maguk azért, hogy a süllyesztőbe tegyék, elfektessék a bejelentést? Ki fizette le magukat? A németek, vagy a japán autógyárak, esetleg az orosz maffiózók? Félnek, hogy nem lesz szükség az olajra, benzinre? Na, Pribék, hozzák elém az összes szakértőt, aki sáros ebben az ügyben. Göngyölítsék fel a szálakat, estére legyen az asztalomon a jelentés, gyűjtsenek be mindenkit és kezdjék el a megdolgozásukat. Csak finoman, hogy azért életben maradjanak. Fogkiverés, herecsavarás, körömszaggatás, esetleg gúzsbakötés jöhet szóba. Csak finoman, de hatásosan! – adta ki a parancsot. A remegő Köbölkútyt kivonszolták a teremből. A szárnysegédhez fordult.
–Maguk kocsiba ültetik a Csiger urat, és leviszik a Mucsi tanyára. Előkeresik a tyúkólba rejtett vízautót, s üzembe helyezik, majd feljönnek vele Pestre. Van elég benzinjük?
–Talán oda elég lesz, visszaútra már nincs a tankban.
–Nem is kell: vízautóval jönnek, vagy mi a bánat! Na, alo mars! Indíts. – és máris vitték ki Tónit az épületből, egyenesen beültették a fekete autóba, s a Mucsi tanyáig meg sem álltak. Lett is nagy riadalom, mikor beállított a nagy böszme jószág, s kiugráltak belőle a kommandósok. Mariska néni ijedtében akkorát rántott a tehén tőgyén, hogy az felrúgva Őt székestől az eperfa tetejibe repítette. A nagy hangoskodásra kihajolt Józsi bácsi is a budiból, s letolt gatyáját markolva kiabált a budi ajtóból.

— Ki a fene az? – na, erre kapott két akkora pofont, hogy a bokájára csúszott a nadrágja. Mindjárt megértette, hogy ennek a fele sem tréfa: meleg a pite.
A belügyesek egyenesen a tyúkólhoz futottak, kitolták a tyúkszarral tarkított, rozzant Trabantot, és utasították a remegő, ijedségtől inát összeszart Józsi bácsit, hogy álljon neki vizet húzni a gémeskútból, Mariska néninek felszóltak a fára, hogy ne ücsörögjön ott, hanem iszkiri, kecmeregjen le onnan és álljon neki lecsutakolni a csodaautót. Míg ez akció tartott, széjjelnézet, hogy nem rejtőzik-e valamilyen provokatőr, esetleg kém a portán, de a félszemű korcs eben kívül mást nem találtak. Miután így megnyugodtak, Tónihoz fordultak.
–Feltaláló uram, mi kell az induláshoz?
–Mi-e, hát víz, uraim! Húzzanak két veder vizet a kútból és töltsék fel a tankot!
–Ha csak az kell, hát akkor álljunk neki! – adta ki a parancsot Lapátkezű Himpellér, és pillanatok alatt üzemképes állapotba helyezték a járgányt. Tónit beültették az anyósülésre, a bűnügyi technikust meg a volán mögé.

– Adj neki gázt, Géza, azt meg se álljunk a Parlamentig! – mondta és elfoglalták a hátsó ülésen a helyüket. Kibiztosított fegyvert szegezve Tóni hátának, megadták a jelet az indulásra. És csodák csodája kehelve, prüszkölve, de elindult a járgány, hogy elhagyva az eperfán szájtátva óbégató Mariska nénit, az összeszart inú Józsi bácsit, hatalmas iramban robogjanak a Parlamentbe.
3.
Szakadatlanul ülésezett a Parlament. A helyzet kezdett egyre komolyabbá válni. A belügyminiszter tehetetlenségében már lerágta az összes körmét, és kínjában az öklét harapdálta. Szesztilalom ide vagy oda, tetemes mennyiségű diesel alkohollal próbálta kibillent lelki egyensúlyát helyreállítani. Egymás után küldte ki államtitkárait a tömeg lecsillapítására, de a szerencsétleneket a tömeg összefogdosta, és a tér közepén álló cölöpökhöz kötözve őket, alattuk hatalmas máglyát raktak. A miniszter kilépett irodájának gótikus ablakán, az ablak kőpárkányán, részegen egyensúlyozva próbálta a háborgó tömeget lecsillapítani. A tömeg rothadt gyümölcsökkel dobálta az eszét vesztett belügyért.

Benn, az ülésteremben lapítva kushadtak a honatyák. Senki, sem mert a tömeg elé kiállni. A tömegből sokan a képviselők fejét követelték és intifádát kiáltva az Országház felgyújtásával, fenyegetőztek. De, hát mi volt a tömeg felháborodásának az oka?
Először is a Karsai és a Vidékfejlesztési miniszter fejét követelték, mert a gőzmozdonyokban feltüzelték az éves gabonatermést. Éhínség ütötte fel a fejét vidéken. Aztán a benzinhiány miatt leálltak a fuvarok, a tömegközlekedés. Csak annak jutott biodízel a tankjába, akinek protekciója volt. A tömegben ott voltak a szesztilalom miatt reklamálók is, igen csak népes táborral.
–Feszítsd meg! Gyújts alá a latroknak! – kiáltották innen is meg onnan is. A felháborodás hullámai az egekig csaptak. Ebben az igen éles helyzetbe egyszer csak az Alkotmány úton bekanyarodott egy fekete füstöt eregető özönvíz előtti Trabant.
– Megmenekültünk! – kiáltotta a honatyáknak a még mindig az ablakban részegen egyensúlyozó belügyminiszter.

A felbőszült tömeg egy pillanata felhördült, fenyegetően körbe állta a Trabantot. Aztán már gyorsan peregtek az események. Egy rohamosztag körbefogta a Trabantot és a szélesre tárt országházi főkapun, betolattak a sorfal között. Amint beért az Országházba a Trabant, azonnal bezárultak a hatalmas páncélozott kapuk, és a kizárt tömeg tajtékozva kezdte meg a máglyák alágyújtását. A felszálló fekete füst csavarta a képviselők orrát, de csak egy istenhozzádra tellett nekik a máglyára szánt társaik iránti szolidaritásukból.

Benn aztán gyorsan peregtek az események. A tyúkszaros Trabantot Tónival együtt, azonnal a minisztertanács ülése elé vezették. A kétségbeesett miniszterelnök segített Tóninak kikászálódni. Ott aztán egymást követték a gyors keresztkérdések.
–Mi szükséges a sorozatgyártás elindításához?
–Pénz és egy összeszerelő műhely.
–Pénz meglesz, hanem az összeszerelő műhely? – vakarta a fejét a kancellária miniszter.
— Mondjuk, a Suzuki esztergomi gyára jó lenne erre a célra. Az udvaron veszteglő hatvanezer gépkocsinak szereljék át a motorjait, állítsák őket vízüzeműre! – adta ki a parancsot a belügyminiszter. A Szabadalmi Hivatal, okvetetlenkedő irodistáit utasította az azonnali szabadalom megadásához, a nemzetközi Uniós védésre, és Amerikában, Japánban pedig külön-külön. Nem árt az óvatosság.

Miután így elrendezték a dolgokat a miniszterelnök kiállva az Országház mellvédjére, maga mellé véve Tónit, bejelentette, hogy azonnali hatállyal megszűnteti a szesztilalmat, és egy héten belül mindenkinek ingyen átalakítják Esztergomban a motorját vízüzeműre.
A tömeg ettől lecsendesedett és eloltván a lobogó, a felkötözött pribékek valagát nyaldosó lángokat, lassan szerte-széjjelszéledt.
A miniszterelnök elégedetten hordozta körbe tekintetét, mint egy győztes hadvezér csata után. Az örömbe azért némi üröm is vegyült, mert az egyik találmányi szakértő megjegyezte:
–És mi lesz a sivatagban, ha elfogy a motorból a víz? – Úgy néztek rá, mint egy rablógyilkos dezertőrre. A belügyminiszter tért először magához ámulatából. Galléron ragadta az okvetetlenkedőt és tenyerével befogva száját, habzó pofával üvöltötte.
–Marha állat! Kit érdekel a sivatag! Még aláaknázná a demokráciát! Amíg víz van a Dunában, addig ne pofázzatok itt nekem sivatagról! Majd elővesszük a Vidékfejlesztési Miniszter tervezetét. Árvízkor elárasszuk az Alföldet, víztározót csinálunk belőle. Ezzel megoldódik az örökös árvízi hercehurca. Annyi vizünk lesz, hogy még Amerikát is ellátjuk víz-üzemanyaggal! Ha kell, lezárjuk egy gáttal a Tiszát és visszaduzzasztjuk. Nem lehet akadály a vízhiány! Fog még Amerika térden állva könyörögni a licencért! Most megmutatjuk a világnak, mit ér az ember, ha magyar!

–Javaslom, hogy üttessük keresztes-lovaggá Csiger urat – fontoskodott a protokoll-főnök, de a kancellária miniszter überelte.
–És, még Máltai lovaggá, meg szabadkőművessé is avassuk be! Úgy szép a magyar, ha tele van címekkel, ranggal…
–Igazis, kapott Ön már Márija valagrendet? – kérdezte a miniszterelnök.
–Igen, már a múltkor megkaptam az összes szarcsimbókkal együtt – mondta szerényen Tónink, kopott vasutas sapkáját markában gyűrögetve.
–Rendben van, akkor azonnal csináltassanak az udvari szabókkal egy kacagányos, darutollas, nyusztprémes atillát! – adta ki a parancsot a miniszterelnök – Egy főrend mégsem jelenhet meg az esti fogadáson, az Apor-bálban vasutas ruhában, gumicsizmában!
–De miniszterelnök úr, rövid az idő estig – súgta a miniszterelnök fülébe a protokoll-főnök – lehetetlen elkészíteni az öltözéket ennyi idő alatt, meg nyusztprémünk sincs raktáron!
– Semmi gond – fordult a kulturális miniszterhez – Nyissák ki a Nemzeti Múzeum raktárát, azt adják rá Zrínyi vagy Rákóczi díszmagyarját! Intézkedjenek! – parancsolta a miniszternek. Az meg intézkedett.


Tónit azonnal kezelésbe vették. Kifürdették, lesikálták, haját pomádéval befújták és belebújtatták a főúri gúnyába. Este már úgy feszített az Apor-bálon, mintha mindig ezt csinálta volna. Még raccsolni is megpróbált, több-kevesebb sikerrel. A főúri leszármazottak egyből a keblükre ölelték a haza megmentőjét. Az ünneplések végeszakadtával megköszönték Tóninak a közreműködését, leszedték róla a főúri kacabajkákat és visszavarázsolták azzá az együgyű kis masinisztává, akinek a bőribe igencsak jól érezte magát. Aztán, beülve a tyúkszaros Trabantjába, szépen hazadöcögött.

Estére asszonykája fejtett-bablevessel várta. Jól bezabált, megekecselte az asszonyt, majd lefordulva róla, mély, kómaszerű álomba merült. Úgy fújta a kását, hogy beleremegtek a falak. A tizediken lakó Juliska néni rémülten kopogott át a szomszédba, a plafonon ingó csillár láttán.
–Mi van itt, földrengés? – kérdezte ijedten
Miután a felvert szomszédok kitódultak a folyosóra, és a bab jótékony hatásának köszönhetően a hatalmas durranással kirobbanó szelek, olyan hangosan szóltak bele ebbe a remegésbe, hogy mindenki azt hitte, kitört a világbéke, és a Városházánál tűzijátékot rendeztek ennek tiszteletére. De az is lehetséges, hogy csak a polgármester születésnapját ünnepelték. Ezektől minden kitelik!
4.
Az Egyujjas örömmámorban úszik. A szesztilalom megszűnését ünnepelik színes lampionokkal,
petárdák durrogatásával emelve az ünnep fényét. A barátok körbeveszik Tónit, feldobálják a levegőbe, hiszen mégis csak az ő fia-borjuk, vagy mi a csoda!
–Látjátok cimborák, mekkora esze van a magyarnak! – ámuldozik Csócsa – nincs a világon olyan lángeleme, akinek eszébe ötlött volna vízmotorral hajtani az Ótót’.
–A szükség szülte, cimborák! – szerénykedett Tóni – Tudjátok, ha nem sajnáltam volna azt a drága, jó szeszt a kocsikban elégetni, akkor a fenét sem agyaltam volna rajta! De, hát szükség törvényt bont! Csak ki kellet valamivel váltanom az alkoholt a motrokból’. nem nézhettem tétlenül ekkora pazarlást – fejezte be Tóni üres poharára meredve.
–Igaza van! Az állam csak sanyargatott bennünket, még a szeszt is megvonta a szánktól – kontrázott Kottafejű.
–Bezzeg, mikor szarba vannak, akkor aztán kapkodnak fűhöz meg fához! Irmuska egy nagy adag csülökpörköltet mindenkinek! – adta fel a rendelést Tóni, – és egy kör lófingatót mag csigert kísérőnek… – a többiek összenéztek.
–Te Tony – kérdezték gyanakvóan – csak nem hogy rád szakadt az OTP?

–Nem, azért annyira nem voltak velem bőkezűek, de kaptam egy kis lét a kitartásomért. Aztán megígérték, hogy ha ebből nagyobb haszna lesz az országnak, akkor duplájára emelik a nyugdíjakat. ..
–Hát, mégis csak megfogtad az isten lábát komám! – szúrta közbe fullánkos szavait Leidekker, a keszeg suszter. Tóni nem maradt adós a válasszal.
–Hát, Lojzi bátyám igaz, hogy a szorgalom, kitartás meghozza a gyümölcsét. Merthogy sokat agyaltam ám én ezzel, míg megtaláltam a megoldást.
–Jó, jó – ingatta busa nagy fejét Lófej – nem is akartunk mi tégedet sinfelni, lekicsinyelni, csakhát, hogy éppen neked jutott ez eszedbe? – húzta el a száját irigykedve, és borába fojtotta nemtetszését.
–Mér', szabad a pálya! – sipította Primőr – akárkinek eszébe juthatott volna! Hát, ha éppen a Tónyi talált rá az aranytojást tojó tyúkra, akkor ágyesz-bugyesz! Áldásom rá!
–Na, fosom az útját a szerencsédnek! – lapogatta meg a hátát Tóninak a tanár úr – kucc-kucc: apád-anyád idejöjjön! – nem hiába vertem beléd a matematikát gyerek! Elmondhatom, nem éltem hiába, mikor ilyen nagy tudóst neveltem a hazának! – büszkélkedett a tanár úr.

Így ünnepelgettek, amikor egyszerre elsötétült a bejárati ajtó, és két kormányőr nyomakodott be. Felkapták Tónit, mint a pelyhet, bedobták a fekete autóba, és már vitték is magukkal, mint a szélvész. Meg sem álltak a miniszterelnöki Hivatalig. Betuszkolták a Miniszterelnök dolgozószobájába, és úgy eltűntek, mint a kámfor.
5.
–Isten hozta drága jótevőnk, darutollas, keresztes lovagunk! – állt fel a bejövő tiszteletére a miniszterelnök és intésére két háziszolga máris begördítette az uzsonnázó asztalokat. A finom nassolnivalókat a vendég tiszteletére lófingatóval és echte akasztói csigerrel lehetett lenyomatni. Tóni meghatódott ennyi figyelmesség láttán, azonban a józanabbik esze figyelmeztette, hogy itten csapda készül. És igaza lett.Az uzsonnázás végeztével a miniszterelnök a szivarszobába invitálta, ahol már szakértők, államtitkárok, tolmácsok hada várta.
–Bemutatom amerikai vendégeinknek a mi Tony Csiger máltai lovagunkat. – a szolgák három hórihorgas amerikai mellé állva fordítottak. Így lett Tóniból Tony of Csiger, de Hungarikum. Az amerikaiak közelebb húzván székeiket, rögtön a tárgyra tértek.

— Amerika bajban van. A szesztilalom teljesen forradalmi hangulatba hozta a népet. Olyannyira elmérgesedett a helyzet, hogy félő, polgárháború robbanhat ki. A benzinhiány pedig lassan megbénítja az ország gazdasági életét, lerombolja az infrastruktúráját. A nagy testvér fordul most a kicsiny, de lélekben hatalmas Magyarországhoz segítségért…
–Miben segíthetek? – kérdezte Tony, és az intésére lófingatóval töltött kupicáját a többiek elé tett kupicákra sandítva koccintásra emelte. Az amerikaiak borzadva emelték remegő ajkukhoz a fertelmes nedűt, és kidülledt szemekkel nyeldekelték. Hiába, a cél érdekében azt is le kellett nyelniük.
–Nos, halljam, miben segíthetek? – fordult a padlizsán-lila arcú küldöttséghez Tóni. Azok levegő után kapkodva kezdték mondókájukat.
–Könyörögve kérjük, hogy adják el nekünk a vízautó licenciáját. Cserébe elengedjük Magyarország adósságállományának felét.
–És, mi lesz a másik felével? – kérdezte vérszemet kapva Tóni.
–Azt akkor engedjük el, ha működik a rendszer – a pénzügyminiszter hatalmasat kacsingatva jelzett Tóninak, bólintson rá. Az, kis habozás után befejezve az, amik kifacsarását, rábólintott.
–Akkor, hát áll az alku uraim? – kérdezte a miniszterelnök felszabadultan.


— Tulajdonképpen a szerződések elő vannak készítve, csak alá kell írni mind háromszáz oldalt melléklettel együtt – mondta az államtitkár. Tóniban megállt az ütő, méghogy ennyit írni, ez nem az ő kenyere.
–És el is kell olvasni? – okvetetlenkedett.
–Nem szükséges, csak írja alá, majd az államtitkár úr elmondja a lényeget! – súgta a fülébe, mint egy búgó vadgerlice a miniszterelnök.
Tóni pedig szép komótosan elkezdte az aláírogatást. Végezve a másik fél kezdte meg az ellenjegyzést. Miközben azok írtak, az államtitkár slágvortokban felvázolta a szerződés tartalmát.
–Amerikától kapunk egy óceánjárót, azon berendeznek nekünk egy autószerelő szalagot. Kiépítenek a szabadalom szerint egy vízmotor-gyártó sort. A betanított munkásokat a munkanélküli népességből, főleg kisebbségből toborozzák. Körülbelül húszezer cigánynak tudunk munkát adni, ezzel megoldjuk a roma problémát – szavalta lelkesen az államtitkár.
–És vissza is hozzák őket? – kérdezte Tóni, azon aggódva, mi lesz, ha vissza akarnának jönni.
–Nem, arról szó sincs – vigasztalta meg az államtitkár – ezek azonnal megkapják a letelepedési engedélyt és az Amerikában létesítendő Csiger Mobil népautó széria gyártásában előmunkásként lesznek alkalmazva. Semmi gond, ez benne van a 187-ik oldalon. Aszongya, hogy a retyerutyájukat, feleséget, gyereket pedig egy másik óceánjáró hozza utánuk.
–És, mi lesz ebből Magyarország haszna? – kérdezte Tóni bambán.
–Hogy micsoda? Minden Csiger Mobil után, ami legördül a szalagokról a magyar állam 1 dollár licenc-díjat, kap. Hihetetlen összeg ez az éves húszmilliós szériát alapul véve.

–És mi ebből az én hasznom?
–Az ön haszna a megdicsőülés. Tömegek fogják éltetni a kikötőben, az elnök személyesen fogadja az ovális irodában. Az amerikai magyarok szobrot állítanak Önnek. Parkot, teret, iskolát neveznek el magáról. Ember, felfogta ennek az erkölcsi értékét!
–Értem én, értem, de ez nem hoz vizet a konyhámra, legalább a nyugdíjamat emelnék meg!
–Ó, kis csacsi lovagom – negédeskedett vele a miniszterelnök – Látszik, hogy nem jártas a nagyvilág dolgaiban. Ön meg fogja kapni az elnöki szállító titulusát.
–És, mit érek egy papírral?
–Hogy mit-e? Amerika a lábai előtt fog heverni. Milliomosok keresik a kegyeit, hogy fényképezkedjenek magával, autogrammért esedeznek, sőt közvetlen vonalat kap az elnökhöz. Ha valakinek protekcióra lesz szüksége, csak felemeli a telefont, rácsörög magára, maga az elnökre, és máris s számláján landol s protezsált több milliós hálapénze. Hamarosan a milliomosok táborában találja magát barátom. – veregette a vállát a miniszterelnök és pertut ivott vele a rettenetes bűzös lófingatóval.

Az amerikaiak úgy néztek a miniszterelnökre, mint egy hősre, egy Dugonics Tituszra! Megpecsételendő az egyezséget nekik is ki kellett inni a keserű, akarom mondani lófingatóval teli poharakat. Némelyiket a hányinger kerülgette és a billikomokba töltött csigerrel, mosták le utálatukat. Aztán kitárultak a szárnyas-ajtók és beengedték a sajtó képviselőit.
Mondani sem kell, hogy Tónink a kérdések kereszttűzébe került. Ő pedig csak állt csendesen a kérdések záporában és szerényen mondogatta:
–Uraim, én csak egy kis szürke egér, egy feltaláló vagyok, aki ráadásul pechjére magyarnak születék. Hisz országomban ősi jelszó „ej, ráérünk arra még” Én csak szerettem volna megmutatni, mit tud a magyar. Mér, kell ebből ekkora ügyet csinálni? Kihúzzuk Amerikát a szarból, az meg kinyitja a bukszáját és fizet, mint a katonatiszt. Üzlet, az üzlet. – Fejezte be az interjút. Aztán a családjáról faggatták, hogy él, milyenek a körülményei, és ő mesélt.
–Hogy hogyan élek? Ezt kérdezik tőlem, uraim? Eszem a nyugdíjasok keserű kenyerét, hű nejemmel egy panelkuckóban éljük szürke életünket. A volt gyerekszobában van a kísérleti műhelyem, ott modellezem a találmányaimat.
–És az állam, mennyire segíti a munkáját? – szegezték neki a kérdést innen is onnan is.

–Hát, öö – kezdte, de a miniszterelnök integetve biztatta, hogy csak jót mondjon, ne égesse le a magyarokat. De Tóniba nem lehetett belefojtani a szót, rendületlenül folytatta – az állam, az segít. Felemelték a nyugdíjamat, így naponta megihatom a két kupica lófingatómat az Egyujjasban, s még lottóra is telik. - A riporterek elborzadva hallgatták és a kabinetfőnökre meredtek. Az pedig mentendő a helyzetet, átvette a szót.
–Csak viccel a báró úr. A legnagyobb kitüntetéseket kapta: kineveztük daruszőrű keresztes lovaggá, megkapta a Mária valagrendet az összes szarcsimbókokkal, okleveles közgazdász doktori címet is adományoztunk neki. Kiutaltuk neki a Mucsi tanyát, kísérleti műhelynek… – Tóni csak bólogatott bambán kimeresztve azt a jóságos borjúszemeit, és a továbbiakat ráhagyta az okosokra. Sarkon fordult és kibotorkált a hátsó lépcsőhöz, hogy hazaszédelegjen panelkuckójába asszonykájához, aki csülkös babalevessel várta.
–Hiába, ez az én világom! – nyújtózkodott egy nagyot, és hozzálátott asszonyának megekecseléséhez. Miután végzett vele, hanyatt vágta magát a gödrös díványon és belehortyogta a világba a magyarok dicsőségét. Álmában csigert ivott Bush elnökkel az ovális irodában.
6.
Azonban nem sokáig pihenhetett babérjain. Az amerikaiak nem lacafacáztak, komolyan gondolták a dolgot. Megegyeztek a magyarok gazdasági miniszterével és felállítottak egy menedzsmentet. Kidolgozták a lebonyolítás ügymenetét. A Hamburgba érkező hatalmas óceánjárót átkeresztelték Lófingatóra, és hatalmas betűkkel az oldalára ráfestették az új nevét. Az alsó három szinten rendezték be az alkatrészraktárakat és a munkások szállását. A negyedik szinten az összeszerelő szalagot állították fel, míg az ötödik szinten a kész, vízbontással működő autókat raktározták. Tóni azonban ragaszkodott hozzá, hogy a motor lelkét, a vízbontó dűznit, egy saját maga által toborzott stábbal készítse el őrökkel vigyázott hatodik emeleti táborában.

A hatodik szint egyik végében volt a dűzni-készítő műhely, a másik végében Tóninak és stábjának berendezték az Egyujjas mását, Irmástól, csapatostól, szakácsostól együtt. Ha tehát a kimerítő napi munka után pihenésre vágytak, akkor fedélközben lévő szaunában átgőzölhették magukat, majd egy izmos néger szolga megmasszírozta elpettyült izmaikat, és kifeküdve az úszómedence partjára elábrándozhattak sorsuk pálfordulásáról.
Irma, és a mellé beosztott négy, monokinibe öltözött, azaz félig vetkőzött, cigánylány feszülten leste minden parancsszavukat.

–Hát, bizony királyi jómódba segített bennünket az Úr! – fohászkodott Csócsa.
– Attól félek cimborák, hogy ez a pünkösdi királyság nem fog örökké tartani, megisszuk mi még ennek a levét – aggodalmaskodott Kottafejű. – Ha átadjuk a szállítmányt, utána seggbe rúgnak bennünket, feltesznek a legelső szenes-hajóra, azt irány Darány! Útilaput kötnek a talpunk alá. A miniszterek meg bezsebelik a dicséreteket.
–Nem úgy van az cimborák – szólt bele a vitába Lófej – Tóni sem esett a feje lágyára. Addig nem adja ki nekik a dűzni titkát, amíg be nem zsebeljük a lét. Így van-e cimbora? – fordult Tóni felé. Az pedig nagy busa fejével igenlően bólogatott. Miután így meghányták-vetették a sorsukat, intettek Irmának, és máris előttük termett a terülj-terülj asztalkám. Betolták a cicababák a zúza-pörköltet, babgulyást és Irma pedig szervírozta a lófingatót és a csigert, hogy hazai ízek is legyenek a palettán. Utálkozva nézték a hajófenéken a kolhozkonyha Mac’ Donald nevezetű gyorséttermében tudja a fene milyen fűrészporral kevert fasírttal és hagymával, ketchuppal megtunkolt szendvicseken rágódókat, kólával nyomva le undorukat. De hát az amerikai állampolgárságért meg kell szenvedni! Az biztos, hogy a három hónapos hajóút alatt a cigányok beleszoktak a munkába. Itt látszott megdőlni az évezredes szólás-mondás igazsága, hogy „ nem szokta a cigány a szántást!” Hát, ezek beleszoktak!

Az öt cimbora esténként a fedélzeten nyugágyaikban heverészve el-elnézte az óceán kékjében fehér vitorlaként lebegő sirályokat, halfarkasokat, a hajót kísérő delfincsapat ugrabugrálását. Aztán jól bepálinkázva, borozva elénekelték a Bazsamári libáit, meg egy-két katonanótát, és belefáradva a napi munkába, nyugovóra tértek.Így ment ez minden nap. Hanem, úgy az út közepén beütött a menykő! Azt már sose lehet megtudni, hogy szándékos szabotázs akció folyamán, vagy csak úgy spontán, valaki véletlenül kinyitotta a több ezer gallonos olajtank csapját, és elfolyt az üzemanyag. Hajnalra leálltak a motorok!Reggel aztán arra riadtak kómaszerű álmukból Tóniék, hogy áll néma csend, hajómotor nem zakatol. A kapitány halálra váltan rohan hozzájuk.

–Uraim, nagy baj van – Sehol a környéken egy olajkút, egy tankhajó, ahonnan vételezni lehetne. – Nekem végem van! – nyüszítette és már hurkolta is a kötelet, hogy felakassza magát.Tóni azonban nyugalomra intette. Pár perc türelmét kérte, míg elvonul a kabinjába.
Behúzva maga mögött a kabinajtót, elővette hatalmas ingakoloncát és meglóbálta lába között. Hamarosan bejelentkezett az Úr.
–Te vagy az, Mindenható Atyám? – kérdezte, mire megjött a válasz.
–Igen, én vagyok. Mi a kérés?
–Nagy a baj.
–Tudom.
–Szabotőrök kifolyatták az üzemanyagot. Leállt a hajó. Mit tegyünk?
–Semmit se tegyetek! Készítsetek elő egy tízszeres méretű dűznit. Hat órátok van rá, hogy elkészítsétek! A többi az én dolgom – mondta az Úr, és megszűnt az égi összeköttetés.
Az események gyorsan követték egymást. Mentek a táviratok az USA Nemzetbiztonsági és Energetikai ügynökségéhez, az Interpolhoz, az FBI-hoz. Amerika lázban égett. Nyomban kiszivárgott a hír, hogy a csodaautókat és csodabogarakat hozó hajóval gond van.

–Bin Laden keze lehet ebben! – csapott az asztalra Bus elnök. – Hát, nem tudjuk megfékezni ezt a pokolfajzatot? – fordult az FBI főnökhöz. Az körmeit rágva toporgott, félő volt, hogy kínjában összehugyozza magát. Majd nyüszítve megszólalt.
–Elnök úr! Ez maga a sátán. És a Sátán ellen nincs fegyverünk.
–Ha így áll a dolog, akkor hívassátok a bíborosokat, az inkvizítorokat, kerítsetek hittérítőket. A Sátán ellen a Bibliával kell harcolni.
– Sajnos, lépéskényszerben vagyunk uram! Ha nem igyekszünk, Bin Ládenék az útban lévő két gyorsnaszáddal megcsáklyázzák a hajót, és elrabolják a titkos laboratóriumot, a dűznikkel együtt. Erre megy ki a játék uram!
Az elnök dermedten ült, és szemeit az ég felé fordítva, így fohászkodott az úrhoz.
–Nagy Úristen! Lemondunk inkább a vízautókról, csak robbantsd fel a hajót, nehogy ellenséges kézbe kerüljön a titok!
–Uram, – szólalt meg félénken az interpol elnöke – meg kellene várni, amíg Bin Láden a hajóra lép, így két legyet üthetünk egy-csapásra!
–Igazad van, hogy én erre nem gondoltam! Robbantuk fel őket, mindet egyszerre! – mondta megkönnyebbülten az elnök, és elbocsátotta embereit.
Az élet ment tovább a maga kerékvágásában. Egyet felejtettek ki a számításból: Bin Láden és vezérkara még Hamburgban beszivárgott a hajóra, elvegyülve a bér-rabszolgaként behajózott cigány melósok közé. Ezzel két legyet ütöttek egy-csapásra. Egyrészt a hosszú hajóút alatt kitanulták a vízmotoros autók szerelését és megszereztek egy dűznit. Így már birtokába is voltak a titoknak.

Azonban Bin Ládennek nagyobb, sokkal messzebbre-látóbb tervei voltak. Ő a dűznik atyját, Tónit akarta elrabolni, hogy Afganisztánba hurcolva, agyát a terrorizmus szolgálatába állítsa. A terv az volt, , hogy amint partot érnek, és lezajlik az ünnepi fogadtatás, a terroristák elvegyülve a húszezer Csiger mobil vezetői között, szépen ki- és elhajtanak a hajóból. Mivel protokolláris lesz a fogadtatás, semmilyen vámkezelés, személyazonosság ellenőrzés nem lesz. Simán letérhetnek az új autók raktárához vezető útról, egyenest neki Amerikának: reszkess Amerika!
Így is történt! Tóninak az Úr segítségével sikerült átalakítani vízmeghajtásúra a hajó-motorokat, és elindult a szállítmány New York felé. Mikor a kikötő elé értek már látták az üdvözlésükre felsorakozott zászlókkal és transzparensekkel integető tömeget. Milliom egy TV és rádió riporter, újságíró nyüzsgött, hogy elsőnek készítsenek interjút a hős magyar feltalálóval és stábjával.
Igen ám, de volt egy kis bibi. Mivel a szállítmány fogadására megjelent az elnök stábjával, a kongresszus prominens személyiségei, élükön Tom Lantossal, Georg Patakival és Toni Curtissal, mint magyar-ajkú képviselőkkel. Így már Toniéknak is ünneplőbe kellett öltözni. Csak nem állhattak kopott melegítőben, klott gatyában, herélt svájci-sapkával a fejükön a világ érdeklődésének középpontjába.

Az egész világ a CCN adásán lógott. Tóni a Mindenható Atyához fordult ebben a nagy kutyaszorítóban.
–Mindenható Atyám! Hogy tegyünk eleget a protokollnak, amit ezek az, amik követelnek tőlünk?Az Atya így bíztatta.
– Ne törődj semmivel, mire kiköttök, akkorra díszmagyarban, lóháton fogtok pompázni. Úgy lépdeltek a piros szőnyegen, mint Árpád vezér: fehér lovon… vagy mint Horthy Miklós, amikor Budapestre vonult ’19-ben.

Így is történt. Mire a kikötőbe értek mindannyijukon farkasprém kacagány, medvebunda feszült, kócsagtollas forgóval ékesített föveg a fejükön, hatalmas kard az oldalukon. Úgyhogy az alájuk varázsolt fehér lovak roskadoztak a tehertől. Mivel nem voltak szokva a lovagláshoz, hol jobbra, hol balra csusszantak le a lóról, úgyhogy a személyzetnek fel kellet kötözni őket a lóra, hogy valahogy ülve maradjanak. El lehet képezni, hogy a negyven fokos hőségbe, mit élhettek át a szerencsétlenek a prémek alatt.

Szó, mi szó, az elnök elindult lefelé a tribün lépcsőjén a vendégek elé, míg azok kicammogtak a leeresztett hajópallón, elindulva a vörös szőnyegen. Az elnök elé érve, az elnök nemes gesztussal megfogta Tóni lovának kantárját, s várta, hogy az leugorva kezet szorítson vele. Csakhogy a szerencsétlen fel volt kötözve a lóra, és abbeli igyekezetében, hogy valahogy lekászálódjék, elkezdett pörögni, mint egy ringlispíl, a ló hasaalja meg a háta között. A többi ugyanígy sergett-forgott! Lett ebből kabaré! Az egész világ TV készülékei előtt ülők szájtátva, lélegzet visszafojtva figyelték a hatalmas hőségben dunsztolódó kacabajkás magyar küldöttséget. Gondolták, ez a magyar virtus, ez is benne van a koreográfiában.

Míg Tóniék a megvadult lovak hasa alatt sürögtek-forogtak, megpróbálván kikászálódni ebből a kutyaszorítóból, addig Bin Láden és stábja elindult a vadonatúj Csiger Mobilokkal a rakpartra. A mazsoretteknek álcázott haramiák közrefogták Tóniékat, és lecibálva őket a lovakról, beültették mind az ötüket külön-külön egy-egy vízmotoros automobilba, melyeket a mazsorettnek álcázott terrorista vezérek vezettek. A menet tiszteletkört imitálva elindult, és megkerülve a tribünt, gázt adtak és pillanatok alatt eltűntek a láthatárról.

A biztonsági embereknek felocsúdni sem volt idejük, mert abban a pillanatban, hogy a menet eltűnt a kanyarban, hatalmas robajjal, füst és lángfelhőt okádva, felrobbant a hajó. Lett nagy kavarodás! Az egész világ izgatottan figyelte ezt a nem várt tűzijátékot, megfeledkezve az árkon-bokron túl levő terroristákról. Természetesen nem véletlenül robbant fel éppen abban a pillanatban a hajó: előre kitervelt, a terroristák által telepített időzített bomba által történt a robbanás. Odaveszett az egész rakomány, dűznistől, autóstól, hajómotorostól, mindenestől. Az így keletkezett káoszban senki sem figyelt az eliszkoló terroristák autóira. Igyekeztek az elnököt menteni. A Tónit és stábját szállító autó hirtelen egy golf-pályára kanyarodott, ahol már beizzított propellerekkel várta őket a külön-repülőgép. Meg sem álltak Afganisztánig. Egyedül Bin Láden tartott csak velük, hogy mutassa az utat hazafelé. A többi terrorista felszívódott. Úgy tűntek el, mint a kámfor. A TV képernyők pillanatra elsötétedtek, majd megjelent egy gyászkeretes felirat:

RESZKESS AMERIKA!
Hasonló történetek
4476
Elkezdtünk beszélgetni, kiderült hogy a neve Laci, és hogy 21 éves. Nagyon megtetszett nekem, és úgy éreztem, hogy én is neki. Ahogy beszélgettünk, egyszer csak a keze a lábamon volt, és simogatott, nagyon jól esett, már akkor éreztem, hogy köztünk nem lehet csak egy kaland, ennél több kell nekünk...
3998
Hirtelen ágrecsegést hallottak. Felkapták íjaikat, hogy rögtön lőni tudjanak a medvére. De a bokrokból három ló tűnt elő. Az egyiken Nabaha, a másikon Jeny ült a harmadikat meg kötőféken vezették. A két lány teljesen ki volt pirulva. Ruhájuk rendezetlen volt...
Hozzászólások
További hozzászólások »
Sinara ·
Nem rossz. Van egy stílusa, az biztos. Nekem annyira nem jött be, de jól megírtad. Gratulálok.
bogumil ·
A homofób ne olvasson gayt!Ami gay,gruppen,leszbi történeteket írtam,azokat heccként írtam,ujjgyakorlatokként ebben a műfajba is belekontárkodva.Bizonyos tömegigényt kielégítve.legközelebb állnak hozzám az emberi sorsok,létkérdések,tragédiák,emberi kapcsolatok ábrázolásai. na,és nem utolsósorban a pikírt,bővérű,szarkasztikus humoreszkek.Az ördög cimborái című humoreszkeket tartalmazó könyvemben fesztelenül humorizálok.
Sinara ·
Ez csak egy példa volt. Szórakozásgyanánt én sem valószínű, hogy olyan történeteket olvasnék, mint ez (és ez nem a történet miatt van), de ha már egyszer beoffoltam a fórumába, úgy tartottam illendőnek, ha elolvasom és elmondom róla a véleményemet. Amit csinálsz, azt jól csinálod, csak nem az én műfajom. Engem is érdekelnek az emberi kapcsolatok, a tragédiák, bár engem talán inkább ezek folyamatai. Amellett pedig a pörgősebb kalandtörténeteket szeretem, akár meg romantikus szál nélkül is. Elvégre nem mindenhova kell az. :grinning: Illetve, ha olyan a hangulatom (ami azért viszonylag gyakran fordul elő), akkor szeretem a tanulságos, elgondolkodtató történeteket, amik szólnak valamiről, egy fikcionális (vagy akár valós, de úgy is izgalmas) eseményről, helyzetről, de van valami mélyebb mögöttes jelentéstartalma is. De az ilyeneknek ezen az oldalon valószínűleg pláne nem lenne közönsége. (Max. pár ember, a többi meg csak anyázna, hogy uncsi és túllihegett. De igazuk is van, mert ez az oldal nem az ilyen történeteknek van.)
bogumil ·
Jól látod. Én már annak is örülök, hogy a Kukulkán könyvem részleteire 100-150 állandó olvasó van. Nem gondoltam,hogy a biblia ezoterikus megközelítése érdekel ennyi embert. Tévedtem.Tehát vannak akik fogékonyak mélyebb dolgokra is.Én sosem voltam író,bár 30 könyvet megírtam,s meg is jelentettem.A stílusom pongyola és felületes,csak szórakozásból írogattam,életem második felében.Első felében pedig élveztem az életet.

bogumil ·
Amire te hivatkozol az egy megtévesztő Nick:muhahaha . Tehát egy ha-val megtoldva. Ezzel lezártam a vitát,mely nem az adott mű hozzászólásához való. Semmi közöm az újra fellángoló lejárató kampányhoz! Kíméljetek meg ezektől a csatározásoktól.
bogumil ·
Nem szabad belekeveredni parttalan vitákba. Helyes,ha nem folyunk bele.
zrobi ·
Miért nem Sea Milernek mondod?
bogumil ·
Ezen a néven versekkel van jelen.Egyébként,mindenkinek joga van írói álneveken publikálni.

AmandaAdmin ·
Kedves Felhasználók! A tortenetek csapata új társkereső oldalt indított. Ismerkedés meleg férfiaknak: WWW.BOYSXX.SITE Ismerkedés heteroszexuálisoknak: WWW.TEENSFK.SITE Ezer erotikus történetet gyűjtenek össze ott, vannak ismeretségek és kommunikáció. Meghívjuk Önt, hogy csatlakozzon. Az ingyenes regisztráció továbbra is nyitva áll

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Ha nem akarsz lemaradni: